Zjarri në Astir i qëllimshëm, shënjestër dyshohet një makinë e parkuar në garazh

0
22
Gjigandi

Sipas ekspertizës e cila nuk ka mbaruar akoma, dyshohet se zjarri në pallatin në Astir është vënë qëllimisht në një prej makinave në garazhin e pallatit, por jo me lëndë eksplozive.

Kujtojmë se si pasojë e zjarrit mbetën të lënduar tetë banorë dhe u shrumbuan katër makina.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur rreth 30 forca zjarrfikëse dhe 5 automjete. Fillimisht është bërë e mundur evakuimi i banorëve dhe zjarrfikësit kanë arritur ta fikin zjarrin rreth orës 5 të mëngjesit.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu