Zjarr i madh në Shkodër/ Bllokohen mes flakëve zjarrfikësit e vullnetarët

0
Gjigandi

Një tjetër vatër zjarri është raportuar në vend.

Burime për median bëjnë me dije se flakët kanë përfshirë fshatin Vilze të Shllakut në Shkodër. Mësohet se forcat e ushtrisë, zjarrfikësve dhe vullnetarëve kanë mbetur të bllokuar mes flakëve, pasi era e fortë i ka përhapur në mënyrë masive.

Është kërkuar ndërhyrja emergjence e forcave të tjera zjarrfikësve në vend.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu