Vrau dy turistët çekë, dënohet me burgim të përjetshëm Sokol Mjacaj

0
65
Gjigandi

Gjykata e Lartë ka dënuar me burgim të përjetshëm Sokol Mjacaj, autori i vrasje së dy turistëve çekë në 2015, pasi tentoi që ti grabiste ata.

Mësohet se Kolegji Penal vendosi të mos e pranonte rekursin e Mjacajt dhe për pasojë dënimin maksimal për të mbeti në fuqi.

Vrasja e dy turistëve cekë u shënua më 3 korrik të 2015, ndërsa Sokol Mjacaj i grabiti dy të rinjtë e më pas i ekzekutoi me armë zjarri në automjetin e tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu