Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Gjykata e Elbasanit dërgon për gjykim dosjen e të akuzuarve

0
Gjigandi

Gjykata e Elbasanit ka dërguar për gjykim dosjen e vrasjes së Pjerin Xhuvanit gjatë zgjedhjeve të 25-prillit 2021.

Të akuzuar për ngjarjen, janë zv.drejtorët e policisë dhe 6 efektivë si dhe autori i cili plagosi Paplekajn, Pjerin Xhuvani. Arbër Paplekaj akuzohet për vrasje në rrethana cilësuese, i cili ka kërkuar dhe rishikim të dosjes.

Nga kjo ngjarje mbetën të plagosur dhe 4 persona të tjerë, Emiljan Prenga, Pavlo Vuksani, Eltjon Bodinaku dhe Xhensila Sota .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu