Video/ Makina përplaset me turmën në Berlin, ka të vdekur

0
39
Gjigandi

 ngjarje e rëndë në Gjeramani, pasi një automjet është futur mes turmës duke i marrë jetën një personi dhe duke lënë të plagosur të paktën 30 të tjerë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se autori është arrestuat, por ende nuk dihen motivet rreth ngjarjes. Mësohet se automjeti ka përplasur vitrinën e një dyqani në një lagje në Berlin, pranë stacionit “Zoo” ku dhe ka ndodhur skena e sulmit më vdekjeprurës më 19 dhjetor 2016.

Në këtë datë shënohet masakra në tregun e Krishtlindjeve të kryer nga Anis Amri, në të cilën humbën jetën trembëdhjetë persona.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu