Veliaj nga mbledhja e Këshillit Bashkiak: Vëmendja jonë tek sezoni turistik

0
12
Gjigandi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka qenë i pranishëm këtë të martë në mbledhjen e Këshillit Bashkiak.

Veliaj foli në lidhje me fluksin e ndërtimeve në kryeqytet, ku tha se ndërtimet do të vijojnë pasi Tiranës i duhet të zgjerohet dhe të ketë punë.

“Ne do të na keni përballë përherë, por gjoba me ne dhe histori makabre, të tilla si e vrau ky apo e vrau ai këtu, në Sukth apo Sri Lanka, nuk funksionojnë”, tha ai.

Sakaq shtoi se është nënshkruar një tjetër marrëveshje e re me një grup rëndësishëm turistik për kthimin në hotel të njërës prej ndërtimeve të larta në qendër të Tiranës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu