U shpall kampion bote në mundje duke nën flamurin tonë, Abakharov: Ëndrra ime u bë realitet

0
Gjigandi

Mundja shqiptare ka tashmë një kampion bote. Zelimkhan Abakharov shkruan historinë në mes të Beogradit, duke i siguruar Shqipërisë medaljen e artë në Kampionatin Botëror. Në finale, ai triumfoi 7-2 ndaj amerikanit Thomas Patrick Gilman.

Asnjëherë më parë Shqipëria nuk kishte fituar medalje të artë, dhe kjo mundësi vjen nga një mundës i neutralizuar shqiptar. Për Panorama Sport ai ka dhënë fjalët e para si kampion bote.

“Kjo fitore ndehet me këdo që ka qenë me ne dhe jam shumë i lumtur sonte, pasi për mua është një ëndërr që bëhet realitet. Kjo ëndërr u bë realitet nga njerëzit të cilët deshën që unë të përfaqësoja këtë vend të bukur. Faleminderit Federatës dhe presidentit Sahit Prireni”, deklaroi ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu