U arrestuan për mashtrim, Gjykata lë të lirë tre të rinjtë në Tiranë (Emrat)

0
27
Gjigandi

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë dhe ka caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për 3 të rinjtë që u arrestuan dy ditë më parë nga policia.

Enrik Shehi 29-vjeç (administratori), Armend Haxhiu 26-vjeç dhe Igli Isufaj 20-vjeç u arrestuan nën akuzën se mashtronin të huajt për të investuar në bursa fiktive në Call Center.

Kujtojmë se në vendin e tyre të punës, policia sekuestroi 4 aparate celulare, shuma parash të dyshuara të përfituara nga kjo veprimtari kriminale, si dhe lista me të dhënat e shtetasve të huaj që dyshohet se janë mashtruar, për të investuar në bursa fiktive.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu