‘Trendet’ e dietave; rekomandohet eleminimin i këtij produkti

0
Gjigandi
Sheqeri konsiderohet si ‘helm’ nga ekspertët e shëndetit në të gjithë botën dhe arsyeja e shumë sëmundjeve si diabeti, obeziteti, problemet e veshkave dhe zemrës, etj. Megjithatë, sipas ekspertëve të shëndetit, nuk ka asnjë mënyrë si të largojmë plotësisht sheqerin nga ushqimet tona. Trupi jonë shpenzon më shumë kohë për të tretur ushqimet e plota dhe për të përpunuar sheqernat e tyre. Me sheqerna të shtuara, trupi i përthith ato më shpejt ose nuk mund t’i përpunojë ato shpejt.

Nutricionistët rekomandojnë të hani çdo ushqim të plotë në këtë dietë, përveç atyre që janë modifikuar ose sheqer të shtuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu