Tjetërsuan pronat në Lezhë/ Apeli në Shkodër dënon me 3 vite burg Fran Frrokaj dhe Gjok Ndokën

0
Gjigandi

Gjykata e Apelit në Shkodër ka dhënë vendimet për ish-zyrtarët që tjetërsuan pronat në zonën e Ranës së Hedhur në Shëngjin.

Mësohet se Apeli ka dënuar me tre vite burg për ish-kryebashkiakun Fran Frrokaj dhe ish-kryetarin e qarkut Gjok Ndoka.

Sakaq nga hetimi i SPAK janë gjetur fajtorë dhe 10 zyrtarë të tjerë, të cilët ishin përfshirë në tjetërsimin e 234 mijë metrave tokë në bregdetin e Ranës së Hedhun në Shëngjin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu