Termet dhe permbytje, kaos ne Japoni

0
108
Gjigandi

Te shumta kane qene problematikat e shkaktuara nga fatkeqesia natytore ne Japoni. Pasi tajfuni “Hagibis” goditi Japoninë, së paku 19 njerëz humbën jetën dhe 100 të tjerë raportohet se janë plagosur. Shpejtësia e Hagibis- it pritet të shkojë deri në 215 km/h. Operatori i Energjisë Elektrike njofton se 376,000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe 14,00 pa ujë.

Lexo edhe:  India raporton rritjen më të lartë ditore të rasteve me COVID-19 (Shifrat)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu