9.5 C
Tirana
E premte, 9 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Japoni

Etiketim: Japoni

Në Japoni do të përballeni me burg nëse fyeni dikë në...

0
Parlamenti japonez miratoi të hënën legjislacionin që i bënë "fyerjet në internet" të dënueshme me burgim, mes shqetësimeve në rritje mbi bullizmin kibernetik i...

Hapet në Tiranë, Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë “Shqipëri-Japoni”

0
Është hapur në Tiranë Dhoma e Tregtisë  dhe Industrisë "Shqipëria po nis si një përpjekje që do i shërbejë rritjes së bashkëpunimit mes dy...

Shirat e rrëmbyeshëm shkaktojnë viktima dhe dëme të pallogaritshme në Japoni

0
Vazhdon moti i keq me shira të rrëmbyeshëm që prej ditësh kanë rrënuar rajonin e Kyushu, në jugperëndim të arkipelagut japonez, duke u shtrirë...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

0
Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur në 63. ...

Rikthehet Mayweather, shkon në Japoni për të siguruar sfidën e radhës

0
Boksieri amerikan Floyd Mayweather, 50 fitore e asnjë humbje në karrierë, ka postuar në rrjetet sociale lajmin se së shpejti mund të rikthehet në...

(FOTO) Përmbytjet në Japoni/ Mijëra të bllokuar, shumë viktima!

0
Shërbimet japoneze të emergjencave po përpiqen të arrijnë në mijëra shtëpi të izoluara nga përmbytjet katastrofike dhe rrëshqitjet e dheut që i kanë marrë...

Hapen parqet e argëtimit/ Japoni, ja rregulli i çuditshëm

0
Ndërsa parqet e argëtimit janë rihapur në Japoni, një rregull i ri ka bërë që vizitorët të mbeten gojëhapur. Nuk lejohen ulërimat në...

Agjensitë Hapësinore në SHBA, Evropë dhe Japoni njoftojnë ‘Panelin’ e COVID-19

0
Agjensia amerikane e hapësirës NASA dhe homologet e saj evropiane dhe japoneze (ESA, JAXA) njoftuan të enjten nisjen e Panelit të Vëzhgimit të COVID-19...

Agjensitë Hapësinore në SHBA, Evropë dhe Japoni njoftojnë ‘Panelin’ e COVID-19

0
Agjensia amerikane e hapësirës NASA dhe homologet e saj evropiane dhe japoneze (ESA, JAXA) njoftuan të enjten nisjen e Panelit të Vëzhgimit të COVID-19...

Japoni/ Shtëpia e frikës tani bëhet e lëvizshme

0
Një bori makine dëgjohet dhe tmerri fillon: një vrasës i përgjakur, zombi të frikshëm. Brenda makinës, njerëzit mund të ulërasin sa fort të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS