Ten Hag i jep përgjigje të hapur pyetjes mbi të ardhmen e CR7 dhe Maguire

0
12
Gjigandi

Erik ten Hag ka dhënë një përgjigje të prerë për të ardhmen e Cristiano Ronaldos te Manchester United. Po kështu, trajneri i ri i “Djajve të Kuq” duket se beson te Harry Maguire, ndërsa i ka ofruar një “litar shpëtimi” Donny van de Beek.

Ish-trajneri i Ajax-it ka marrë frenat e skuadrës nga “Old Trafford” pas një sezoni zhgënjyes për gjigantët e Premier League, duke humbur edhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Kjo ka ndezur pikëpyetje mbi të ardhmen e disa lojtarëve kryesorë të skuadrës, përfshirë Ronaldon. Ndërsa Ten Hag ka sugjeruar në konferencën e tij të parë për shtyp se sulmuesi portugez do të mbetet, ai ishte i kufizuar mbi pritshmëritë e tij.

Nën presion, nëse ylli portugez, i cili më parë la të kuptohej se mezi priste të luante nën drejtimin e holandezit, mund të përshtatej me stilin e tij, Ten Hag tha: “Po”. Kur u pyet më tej se çfarë priste që Ronaldo t’i sillte ekipit të tij, Ten Hag shtoi: “Gola”.

Ten Hag mbështeti kontributin e Harry Maguire në klub që nga ardhja e këtij të fundit, me kapitenin e Manchester United shpesh një “rrufepritës” për paraqitjet e dobëta të ekipit. Trajneri holandez ofroi një degë ulliri edhe për të ardhmen e Donny van de Beek në “Old Trafford”.

“Ai bëri një punë të shkëlqyer këtë sezon, – tha Ten Hag për Maguire. – Është një lojtar i madh, ka arritur shumë me kontributin e tij te Manchester United”.

Për Van de Beek, i cili më parë ka luajtur nën drejtimin e holandezit në vendin e tyre, trajneri i ri shtoi: “Ne kishim një skuadër fantastike tek Ajax. Kam një marrëdhënie të shkëlqyer me të dhe mezi pres ta takoj sërish në fushë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu