fbpx
22 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Zbulojnë

Etiketim: zbulojnë

Shkencëtarët zbulojnë galaktikën në formë ‘petulle’

0
Një ekip shkencëtarësh kanë zbuluar një galaktikë që duket si një unazë “kozmike e zjarrit”, e cila mund të na ndihmojë të kuptojmë më...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

0
Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

Shkencëtarët zbulojnë lindjen e një planeti për herë të parë

0
Astronomët zbulojnë lindjen e një planeti, i cili është duke u formuar rreth një ylli në një sistem të ri 520 vjet dritë nga...

Mësoni cila është gjuha e trupit e personit i cili nuk...

0
Një ndër shenjat më të lehta të gjuhës së trupit të cilat mund t’i vëreni, por që do të thotë që personi gënjen është...

Studiuesit zbulojnë planetin që është ‘shumë i ngjashëm’ me Tokën

0
Një planet i zbuluar së fundmi është shumë i ngjashëm me Tokën tonë dhe ndodhet afërsisht në qendër të galaktikës sonë. Studiuesit e hapësirës në...

Shkencëtarët zbulojnë edhe një lloj tjetër të koronavirusit te lakuriqët e...

0
Hulumtimi i fundit tregon se virusi Covid-19 ka të ngjarë të evoluojë në mënyrë të natyrshme. Koronavirusi filloi nga lakuriqët e natës dhe më pas...

Shkencëtarët thonë se kanë arritur të zbulojnë bartësin e Covid-19 tek...

0
Një studim i ri ka gjetur se Sars-CoV-2, virusi që shkakton Covid-19, mund të ketë origjinën nga kombinimi i virusit të lakuriqëve dhe pangolinëve. Gjetjet...

Mediat italiane zbulojnë datën e fillimit dhe mbarimit të Serie A

0
var ad_container = document.getElementById('viimo_container'); ad_container.id = "viimo_container" + Math.floor((Math.random() * 1000) + 1); if (!window.viimo_inpage_setup) { window.viimo_inpage_setup = ; } window.viimo_inpage_setup.push({ element_id: ad_container.id, format: '560x69' }); Në Itali po...

Klea Huta dhe Elgit Doda së shpejti prindër, zbulojnë gjininë e...

0
Klea Huta dhe Elgit Doda shumë shpejt pritet të bëhen prindër për herë të parë. Moderatorja dhe këngëtarja ka zgjedhur një ide interesante për të...

Ekspertët zbulojnë: Si do të dobësoheni nëse nuk hani darkë!

0
Shumica e njerëzve shmangin darkën në mënyrë që të mos shtojnë peshë, mirëpo tani ekspertët zbulojnë sa është vërtet i mirë kalimi i racionit...