21.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Botërore

Etiketim: Botërore

Parashikimi i ‘zymtë’ i FMN: Rritja e ekonomisë botërore po ngadalësohet!

0
Rritja e ekonomisë botërore po ngadalësohet dhe perspektivat për një rikuperim të shpejtë janë të zymta, tha të martën Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN-ja tha se...

AFP: Në Shqipëri, zhytësit kërkojnë bomba të Luftës së Dytë Botërore

0
Nën një shkëmb në gjirin e Vlorës, një nga vendet më të bukura të rivierës shqiptare, një zhytës del nga uji duke mbajtur një...

Raporti i Bankës Botërore: Shqipëria, ndër 10 vendet me përmirësimin më...

0
Banka Botërore ka publikuar ditën e sotme një raport që tregon përmirësimet në 174 vendeve sa i përket arsimit dhe shëndetësisë. Por pandemia e Covid-19...

Fotot/ The Sun: Anija me bomba e Luftës së Dytë Botërore...

0
Mbetjet e ndryshkura të një anije municionesh të kohës së Luftës së Dytë Botërore duhet të largohen nga Tamizi, nga frika se po shpërtheu...

Modelja me famë botërore, vazhdon të qëndroj në formën më të...

0
Miranda Kerr është një nga modelet me të njohura në botë. Ajo shquhet për thjeshtësinë, bukurinë dhe ëmbëlsinë që ka. Modelja e njohur ka publikuar një...

A po e humbasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kontrollin e...

0
A po e humbasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kontrollin e epërsisë botërore? Sipas një sondazhi të fundit shumë vetë në Gjermani mendojnë se...

Vdes aktorja e njohur, gruaja e këtij aktori me famë botërore

0
Vdes aktorja Kelly Preston – gruaja e John Travoltës. Kelly Preston, aktorja dhe gruaja e John Travoltës ka vdekur në moshën 57 vjeçare. Travolta përmes një...

Imeraj: Gjenocidi i Srebrenicës, më i madhi kundër njërzimit i kryer...

0
Në njëzetepesë (25) vjetorin e Masakrës së Srebrenicës (11-18 korrik 1995), ku u vranë e u masakruan në menyrat më barbare mbi tetë mijë...

Kriza e shkaktuar nga pandemia/ FMN: Borxhi publik botëror më i...

0
Pandemia e Covid-19 ka ndikuar në rritjen e borxhit publik botëror dhe autoritetet tregojnë se këtë vit vit rritja do të vazhdojë duke shkuar...

Amerika fillon zyrtarisht tërheqjen nga Organizata Botërore e Shëndetësisë

0
Presidenti Donald Trump ka filluar zyrtarisht tërheqjen e Shteteve të Bashkuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, duke zbatuar kërcënimet ndaj agjencisë së Kombeve të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS