Ballina Etiketimet AKU

Etiketim: AKU

Tregtonin ushqim të pasigurt/ AKU gjobit 6 biznese në Korçë, sekuestrohen...

0
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur 6 biznese në Korçë pasi tregtonin ushqim të pasigurt. Mësohet se bizneset janë gjobitur me 2,100,000 lekë të rinj...

Drejtoresha e AKU: “Wudy”-t në tregun shqiptar janë të sigurta

0
Drejtoresha e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU), Jeta Dedja, ka njoftuar se produktet “Wudy” që kanë hyrë në Shqipëri janë të sigurta. Dedja thekson...

‘Wudy’ e rrezikshme? Sokol Meqemeja qetëson qytetarët bën provën live, ja...

0
Sokol Meqemeja, përfaqësues i kompanisë ‘Frigo Food’ – importues ekskluziv i ‘Wudy’ në Shqipëri ka reaguar këtë të enjte pas njoftimit të AKU-së për...

Emri/ Shkarkohet drejtori i AKU-së në Korçë, ja kush e zëvendëson

0
Drejtori rajonal i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU) në Korçë, Adhama Papadhimi është shkarkuar këtë të hënë nga detyra. Burime për median bëjnë me dije...

Patatinat me përbërje të rrezikshme/ AKU apel konsumatorëve: Kthejeni aty ku...

0
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer analiza të disa produkteve, ku ka zbuluar se në patetinat e misrit “Natural Organic Tortilla Chips 125 g”,...

USHQIMET E SKADUARA NË BIG MARKET/ Heshtja e AKU dhe influenca...

0
Edhe kur gazetari vesh kostumin e inspektorit të ushqimeve dhe i servir në “pjatë” skandalin e skandencave deri në 7 muaj jashtë afatit të...

Siguria ushqimore, AKU 200 kontrolle në pikat e inspektimit kufitar

0
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, (AKU) në prag të sezonit veror ka intensifikuar kontrollet për sigurinë ushqimore në subjekte të ndryshme tregtare dhe pikat e...

Rreziku i Salmonelës edhe në Shqipëri/ AKU: Mos i hani çokollatat...

0
AKU ka ndryshuar qendrim brenda një jave në lidhje me konsumimin ose jo të çokollatave Kinder pas konstatimit të shumë rasteve me salmonelë në vendet e...

AKU kontroll në Korçë, zbulohen 10 ton miell jashtë afatit të...

0
Drejtoria Rajonale e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, qarku Korçë në vijim të monitorimit të situatës dhe garantimit të sigurisë ushqimore kreu kontrollin zyrtar në...

Gripi i pulave/ Zgjerohet rrezja e infektimeve: AKU konfiskon 100 mijë...

0
Pavarësisht masave për izolimin e gripit të shpendëve, virusi po zgjerohet çdo ditë me një vatër të re, që kur u konfirmua prezenca e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24