Sulmi nga Irani/ Hakerat publikojnë pamjet e kamerave të sigurisë në komisariate e dogana

0
Gjigandi

Grupi i hakerve iranianë, HomeLand Justice vazhdojnë dhe nxjerrin të dhëna në lidhje me vendin tonë.

Ditën e sotme, hakerat kanë publikuar disa video nga sistemi i kamerave në komisariate e dogana. Pamjet janë më së shumti rreth orës 05:41, ndërsa datat janë të ndryshme.

Kujtojmë se si pasojë e sulmit kibernetik në vendin pati shumë probleme në lidhje me të dhënat në sistemin TIMS, të cilat më pas nga hakerat u nxorën në shitje duke i këmbyer me bitcoin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu