Sot Kuvend, ja aktet normative që pritet të miratohen

0
21
Gjigandi

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet këtë të enjte në orën 10:00.

Mësohet se në këtë mbledhje do të miratohet akti normativ për kompensimin e çmimeve të materialeve të ndërtimit.

Nëpërmjet këtij akti qeveria kompenson ndërtuesit e kontratave publike nga 5-30% për çmimin e rritur të hekurit, çimentos, bitumit, tubave plastike, aluminit, bakrit dhe zinkut.

Ky akt u kundërshtuar nga deputetja, Grida Duma pasi sipas saj nga ky akt përfitojnë njerëz me rekorde kriminale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu