Si takohesh me burrin biznesmen? Xhaçka qesh, Rama acarohet nga pyetja

0
65
Gjigandi

Kryeministri Edi Rama ka futur në riedukim gazetarin Klevin Muka, pasi ky i fundit i ka drejtuar një pyetje ministres Olta Xhaçka.

Pyetja lidhjet me një kod etik për këshillin e ministrave i cili ndalon dhe parashikon sanksione deri në largim nga detyra për ministrat që e shkelin. Sipas këtij ligji ministrat nuk duhet të takohen me biznesmenë dhe të takohen vetëm në kushte kur janë në prani të dy punonjës të administratës.

Gazetari: Si takohesh me burrin biznesmen?

Rama: Tani përgjigjen ta jap unë. Do kalosh riedukim për tre muajt e ardhshëm. Nuk je i mirëseardhur në asnjë konferencë.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu