Shenjat e horoskopit që janë krejtësisht të ndryshme por përputhen

0
9
Gjigandi

Ka shenja që kanë shumë ngjashmëri dhe janë shumë të ngjashme dhe disa të tjera që janë krejtësisht të kundërta dhe është e vështirë të bashkëjetosh në një marrëdhënie pasi nuk kanë të njëjtën mënyrë të menduari dhe duan gjëra të ndryshme.

Megjithatë, yjet dallojnë disa kombinime shenjash që ndërkohë që janë “bardh-zi”, arrijnë të plotësojnë njëri-tjetrin në mënyrë harmonike dhe rezultati është të krijojnë një marrëdhënie që zgjat në kohë.

Dashi & Akrepi

Dashi mund të jetë një shenjë zjarri dhe Akrepi një shenjë uji, por të dy mund të përshtaten shumë mirë në një marrëdhënie. Të dy janë shenja shumë të forta, të zjarrta dhe seksuale dhe ky pasion nuk mund të shuhet kurrë. Tensionet, kërkesat dhe xhelozia nuk do të mungojnë në këtë lidhje dashurie, por është kjo flakë që do t’i mbajë të bashkuar dhe asnjëri prej tyre nuk do të mërzitet. Në fund të fundit çfarëdo që ka ndodhur mes tyre nuk mund të mbahet larg njëri-tjetrit dhe kështu ata do të jenë bashkë për një kohë të gjatë.

Binjakët & Peshqit

Këtu ajri dhe uji “martohen” në mënyrë harmonike! Po, e megjithatë Binjakët lozonjare dhe me shumë fytyra mund të përputhen në mënyrë perfekte me Peshqit romantikë dhe ëndërrimtarë. Mund të kenë shumë elementë të kundërt, por janë këto dallime që krijojnë tërheqjen e madhe mes tyre. Binjakët janë të palëvizshëm dhe duan aventura dhe dikë që ta emocionojë, dhe Peshqit nuk reshtin kurrë së ëndërruari dhe beson se mund të arrijë gjithçka. Këta elementë plotësojnë njëri-tjetrin në mënyrë perfekte dhe në fund krijohet një marrëdhënie ku njëri vendos pasionin për jetën dhe tjetri ëndrrat, shpresën dhe optimizmin se së bashku mund të pushtojnë botën!

Gaforrja & Luani

A mund të jetë Gaforrja në një lidhje për një kohë të gjatë me një Luan? E megjithatë mundet! Gaforres së ndjeshme por shumë dinamike i bën përshtypje personaliteti i bollshëm i luanit dhe është i gatshëm ta ndjekë atë në çdo gjë të re që ai ofron. Përveç kësaj, ai e admiron shumë personalitetin dhe bujarinë e tij dinamike, edhe Luani nga ana tjetër është pafundësisht i kënaqur kur di se ka dikë pranë tij që e admiron dhe e ka gjithë vëmendjen tek ai. Një marrëdhënie mes këtyre dy shenjave në fillim mund të duket e vështirë, por nëse kapërcen pengesat e para, mund të zgjasë një jetë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu