Sekuestrohen 992 kg kanabis në Vlorë, pesë të arrestuar

0
Gjigandi

Një operacion anti-drogë është zhvilluar së bashku me Policinë e Vlorës dhe Guardia di Finanza. Janë sekuestruar 992 kg kanabis dhe janë arrestuar 5 persona.

Policia ka ndërhyrë në momentin kur tre persona nëpërmjet skafeve që po përdornin, po kryenin shkëmbimin e lëndës narkotike.

Burime për median bëjë me dije se operacioni është zhvilluar ditën e djeshme në vendin e quajtur ‘Gjiri i Arushës’, ku janë sekuestruar 3 skafe të cilët që transportonin drogën që ngarkohej në një velierë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu