Robert Aliaj refuzon ofertën e Ramës: Nuk është mirë që një artist të bëhet drejtor

0
Gjigandi

Producenti dhe artisti kontravers, Robert Aliaj, këtë mëngjes ka deklaruar se ka marrë një propozim për të drejtuar një institucionet kulturore në vend nga kryeministri Edi Rama, por e ka refuzuar atë.

Këtë zhvillim ai e ka zbuluar në emisionin “Good Morning Albanians”, por nuk trego konkretisht se cili ishte posti që iu ofrua, Aliaj deklaroi se nuk është mirë që një artist të bëhet drejtor.

“Mua më është propozuar një pozicion për drejtues institucional por kam refuzuar. Më kanë propozuar njerëz që kam bindje të përbashkëta me ta. Mund të jetë dhe Rama. Një artist është shumë i fokusuar te jeta e vet. Nuk është mirë që një artist të bëhet drejtor”, tha Aliaj për këtë çështje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu