Restoranti “Tualet” bën namin me turistë, shërben ushqimin në bide dhe legen (Video)

0
86
Gjigandi

Është mirë ndonjëherë që sipërmarrësit të mendojnë… jashtë ‘kutisë’. Të guxojnë të realizojnë edhe idenë e tyre më të çmendur, më imagjinare. Pronarët e Restorantit të Tualetit Modern në Taipei, kryeqyteti i Tajvanit, bënë diçka të tillë, ku krijuan një restorant me tualetin si temë qendrore.

Çfarë nënkuptojmë? Gjithçka brenda, nga sediljet, tek ushqimi, është frymëzuar nga ky “vend” i dashur.

Kështu, me të hyrë në dyqan ballafaqohesh me një sërë legenash ku mund të ulesh e të hash darkë, si dhe me shumë dekorime në mure dhe në hapësirë, të cilat i referohen jashtëqitjes. Megjithatë, në vend që të shkaktonte një ndjenjë neverie, restoranti ka arritur disi të bëjë që mijëra turistë nga i gjithë planeti ta vizitojnë atë. Suksesi i saj është i tillë që që nga viti 2004 kur hapi të parin në kryeqytet, dy të tjera janë hapur në Tajvan.

Pjatat e restorantit modern të tualetit janë gjithashtu të frymëzuara nga tualetet, të servirura në mini legenët, ndërsa pijet vijnë në urinale. Siç mund të kuptohet lehtë, akullorja me çokollatë ka vendin e saj të nderit në këtë dyqan të veçantë. Sigurisht që ka edhe “aksidente”, ku disa klientë hutohen dhe kanë përdorur ndenjësen e tualetit për nevojat e tyre, duke sjellë kaos në restorant. Të tjerë ende mund të kenë menduar se do të shijojnë jashtëqitjen normale dhe janë larguar të zhgënjyer.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu