24.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Ushqim

Etiketim: ushqim

Restoranti “Tualet” bën namin me turistë, shërben ushqimin në bide dhe...

0
Është mirë ndonjëherë që sipërmarrësit të mendojnë… jashtë ‘kutisë’. Të guxojnë të realizojnë edhe idenë e tyre më të çmendur, më imagjinare. Pronarët e...

Foto/ Shkoi për ushqim qytetarit në Durrës i përfshijnë në faturë...

0
Tashmë dhe muzika live në restorante do e ketë një kosto. Duhet të keni kujdes pasi  mund t’ju ndodhë që së bashku me kostot...

Pse japonezët ulen në dysheme kur hanë?

0
Zbuloni se cilat zakone zgjasin jetën.Zonat blu i quajmë rajonet në botë ku jetojnë më së shumti njëqindvjeçarët. Dhe jo vetëm jetëgjatësia mesatare e...

Pite me speca të pjekur: Ky ushqim i shijshëm do të...

0
Pitja me speca të pjekur dhe ullinj do të bëhet një ushqim i preferuar i të gjithë familjesPërbërësit:- 500 g kore për pite,- 500...

‘Sultan kebabi’: Ushqim i shijshëm turk për të cilin të gjithë...

0
Ky ushqim shërbehet kur dëshironi ta fascinoni dikë me shkathtësitë tuaja prej kuzhinieriPërbërësit (për 4 persona):- 250 g mish viçi nga kofsha, i prerë...

Cilin ushqim mund ta hani pasi t’ia keni hequr mykun, por...

0
E dimë që ushqimi i mykur nuk bën të hahet, por e dimë edhe përse nuk bën? Shumicës së njerëzve u ka ndodhur që të...

Çfarë ndodh nëse hani gabimisht ushqim të mykur?

0
Imagjinojeni këtë: më në fund filloni të hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe vini re bukën e mykur! Kjo me siguri ju ka ndodhur...

“Njerëzit marrin ushqim me lista ose duke lënë pengje”, Kreu i...

0
Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot takim me qytetare dhe pronarët e bizneseve të vogla ne Korce. Ata i thanë kreut të opozitës se...

Selinoja e mrekullueshme, erëz dhe ushqim i cili ndikon edhe si...

0
Me gjithë cilësitë nutritive dhe shëndetësore, selinoja në kuzhinat tona është goxha e lënë pas dore Rrënja shpesh përfundon në supë, pastaj edhe fletët dhe...

Rashford “detyron” qeverinë britanike të sigurojë ushqim për fëmijët e varfër

0
Ka mjaftuar një gjest kuptimplotë dhe tepër njerëzor që “pasojat” të jenë të mëdha dhe sidomos nevoja të bëhet në domosdoshmëri. Sulmuesi i Manchester United,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS