Reforma Territoriale, ja kush janë ekspertët teknikë të propozuar nga PD e PS

0
8
Gjigandi

Këtë të mërkurë është zhvilluar Komisioni për Reformën Territoriale, ku palët politike kanë zbuluar dhe emrat e ekspertëve që do të asistojnë punimet.

Mësohet se PS ka propozuar Adelina Farricin dhe Artan Shkëmbin, ndërsa PD, Agron Haxhimalin dhe Roland Bejkon në cilësinë e ekspertëve teknikë. Emrat u njoftuan nga dy bashkëkryetaret Anila Denaj dhe Dhurata Çupi.

Ndërkohë, komisioni la pezull mundësinë që të shtohen dhe dy ekspertë nga grupet e tjera më të vogla parlamentare.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu