Dorëzohet ish-shefi i policisë Vlorë, Jaeld Çela #lajmifundit #saimirtahiri

0
49
Gjigandi

Jaeld Çela, ish-shefi i #Policisë së #Vlorës është vetëdorëzuar ditën e sotme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë.
Çela është dënuar për “shpërdorim detyre” me 3 vite dhe 4 muaj burg po aq saç u dënua ish ministri #Saimir Tahiri, por ish-shefi i policisë duhet t’i bëjë burg pasi i është shmangur drejtësisë, ndërsa Tahirit ju konvertua në Shërbim prove.
Çela akuzohej për tre akuza penale; “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu