Plagosi kushëririn me mjet të fortë, kapet autori i ngjarjes në Tropojë

0
67
Gjigandi

TROPOJË- Një person ka mbetur i plagosur me mjetet të forta në Tropojë. Ndërkohë policia ka arrestuar autorin e kësaj ngjarje të rëndë që është kushëriri i të plagosurit.

Top Channel mëson se i plagosuri është nisur me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë për shkak të plagëve të marra.

Njoftimi i policisë:

Plagosi kushëririn me mjet të fortë, kapet në kohë rekord autori i ngjarjes.

Më datë 25.05.2020, në fshatin Lekbibaj, rreth orës 20:00, shtetasi V. P., rreth 25 vjeç, banues në Lekbibaj, për motive të dobëta ka plagosur me mjet të fortë shtetasin M. P., rreth 29 vjeç, banues në Lekbibaj.

Lexo edhe:  Motra e Kacifas i kerkon Greqise: Kerkojini Shqiperise te hetoje per vellain tim - Lajmi i Fundit

Falë reagimit të menjëhershëm, veprimeve të shpejta dhe profesionale, efektivët e Komisariatit të Policisë Tropojë kanë bërë të mundur kapjen e autorit të dyshuar, shtetasit V. P., i cili po shoqërohet në Komisariatin e Policisë, për veprime të mëtejshme proceduriale.

I dëmtuari po merr mjekim në spitalin e Tropojës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu