fbpx
34 C
Tirana
E enjte, 13 Gusht, 2020
Gjigandi

LAJME AKTUALITET

SPORT

Trajnerët italianë dominojnë Scudetton për një dekadë

0
Për herë të parë në histori të Serie A, Scudetto është fituar dhjetë herë radhazi nga trajnerët italian. Herë e fundit kur titulli i ligës...

Rashica: Mezi po i presim ndeshjet e Kosovës

0
Milot Rashica ka deklaruar se mezi po i pret ndeshjet e Ligës së Kombeve me Kombëtaren e Kosovës, ku synohet kualifikimi për në Kampionatin...

BOTA

LAJME

Shoferi i vdiq nga Covid-19/ Reagon Spiropali: S’kam më as lot,...

0
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas vdekjes nga Covid të shoferit të saj, Gani Potka.  Spiropali shkruan në Facebook...

STAY CONNECTED

120,399FansaPëlqeje
111NdjekësitNdjek
164NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Me Te Shikuarat

SHENDETESIA

Hani këto ushqime bashkë dhe ndiqni shtypjen e gjakut dhe kolesterinën:...

0
Pas një muaji bëni pasqyrën e gjakut dhe do të mbeteni të befasuar Limoni dhe hudhra, a i keni ngrënë ndonjëherë të dyja bashkë? Besojnë...

KOSOVA

Lokalet në Vushtrri të stërmbushura, Xhafer Tahiri “mbyllë sytë”, dhe merret me pritje e...

0
Disa kafiteri në Vushtrri vazhdojnë që të mos reskeptojnë rekomandimet e IKSHP-së, që të ruhet distanca sociale. Media e ka siguruar një fotografi të njërit...

Rrahje masive në Podujevë

0
Një rrahje masive ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të Podujevës. Rrahja në fjalë ndodhi në mes disa personave, teksa u nevojit edhe ndërhyrja...

Vendoset nëse Bajrami do të falet në xhami

0
Për dallim nga Fitër Bajrami që u fal pa xhematë, shkaku i Pandemisë. Për Kurban Bajram besimtarët myslimanë do të mund që këtë ritual, ta...

86 vjeçarja mposhtë koronavirusin pa shkuar fare në spital

0
Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj, Rasim Preniqi...

Podujeva vazhdon të ndriçohet

0
Qyteti i Podujevës po vazhdon të ndriçohet. Kësaj radhe është ndriçuar pjesa prapa kafiterive buzë lumit Llap, ka bërë të ditur nënkryetari, Nexhmi Rudari. Ai ka...
- Advertisement -

SOFT

- Advertisement -
Gjigandi

TEKNOLOGJI

SHOWBIZ

BUSINESS

- Advertisement -
Gjigandi