Në garë për postin e Avokatit të Popullit, ja 20 emrat që do kërkojnë 84 votat në Kuvend

0
37
Gjigandi

Kanë nisur proceduarat për zgjedhjen e Avokatit të ri të Popullit.

Burime për median bëjnë me dije se 20 kandidatë kanë depozituar CV-të në Kuvend, pas mbarimit të mandatit të Erinda Ballancës.

Mësohet se mes emrave, gjendet edhe ai i ish-ministri i Drejtësisë, Ilir Rusmali, Avokatja e Popullit në detyrë Erinda Ballanca, ish kryetarja e KQZ-së, Lefterije Luzi dhe ish-deputeti i PD-së, Sali Shehu.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu