Lufta në Ukrainë, kryeministri Edi Rama viziton ditën e martë Kievin

0
Gjigandi

Kryeministri, Edi Rama do të jetë një nga liderët e parë të Ballkanit që do të vizitojë Ukrainën ditën e martë pas agresionit rus.

Burime për median bëjnë me dije se ka qenë kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç i cili ka pranuar ftesën e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky për të vizituar Kievin.

Si dhe ka hedhur idenë e një vizite të përbashkët me kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Dimitar Kovaçevski në Kiev.

Mësohet se në fokus të takimit do të jetë dërgimi i një mesazhi të dhe unik si një formë mbështetje nga Ballkani Perëndimor ndaj sovranitetit dhe integritetit të Ukrainës.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu