32.5 C
Tirana
E premte, 12 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Ukrainë

Etiketim: Ukrainë

Sa do të zgjasë lufta në Ukrainë? Atë e di vetëm...

0
Ambasadori rus në Britaninë e Madhe, Andrey Kelin, tha sot se lufta në Ukrainë do të zgjatet nëse britanikët vazhdojnë ta furnizojë me armë...

Pas vizitës në Ukrainë, Rama dhe Abazoviç takohen me Zelensky-n (Video)

0
Rama ka ndarë foto nga vizita e tij, të cilat janë të trishta e mbi to ka vendosur ikonën e një zemre të thyer....

“Për Kiev”, Rama dhe Abazoviç nisen për vizitë zyrtare në Ukrainë

0
Kryeministri Edi Rama është nisur këtë të martë për në Ukrainë. Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, Rama shfaqet me kryeministrin e Malit të Zi...

Lufta në Ukrainë, kryeministri Edi Rama viziton ditën e martë Kievin

0
Kryeministri, Edi Rama do të jetë një nga liderët e parë të Ballkanit që do të vizitojë Ukrainën ditën e martë pas agresionit rus. Burime...

Ballkani i Hapur/ Rama: Lufta në Ukrainë “thikë me dy presa”,...

0
Kryeministri Edi Rama, ka marrë pjesë në ditën e dytë të takimit në fokus “Ballkanin e Hapur”, në Ohër. Në fjalën e tij, Rama tha...

Vuçiç: Pas ndërlidhjes me Ukrainën, çështja e Kosovës edhe më e...

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka bërë të ditur se Qeveria e re e Serbisë do të formohet deri në fund të korrikut dhe...

Xhaçka në Këshillin e Sigurimit: Lufta në Ukrainë po kërcënon sigurinë...

0
Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka deklaroi sot se, lufta në Ukrainë po kërcënon sigurinë e ardhshme globale të...

Shqipëri, turizmi po ndjen pasojat e luftës në Ukrainë

0
Në Shqipëri industria e turizimit ka filluar të ndjejë pasojat e agresionit rus në Ukrainë. Çmimet janë rritur ndjeshëm dhe turistët ukrainas, rus dhe...

“Pushtimi do të ndryshonte botën”/ Biden: SHBA mund të sanksionojë personalisht...

0
Një dërgesë masive amerikane prej 200 milionë dollarësh armësh, përfshirë raketa antitank Javelin, lëshues dhe pajisje të tjera ushtarake, ka mbërritur në Ukrainë për...

FOTO/ Momente paniku në Ukrainë, burri i armatosur mban peng autobusin...

0
Një burrë me origjinë ruse, i identifikuar si Maxim Krovishey, 44 vjeç, po mban peng një autobus të mbushur me pasagjerë në qytetin Lutsk...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS