Lajm i keq për ju që keni euro, bie në nivelin më të ulet si kurrë më parë

0
97
Gjigandi

Euro vijon të këmbehet në nivelin më të ulët historik të saj. Nëse para një muaji këmbehej në tregun valutor me 120 Lekë, sot blihet me 117.5 dhe shitet me 118.4 lekë.

Abc24.al ju sjell në vëmendje këmbimin valutor për të gjitha monedhat, të cilat po ashtu kanë pësuar rënie:

  • Dollari blihet me 115.4 dhe shitet me 116.6 lekë;
  • Franga zvicerane blihet me 117.5 dhe shitet me 118.4 lekë;
  • Paundi britanik blihet me 137.5 dhe shitet me 139.4 lekë;
  • Dollari kanadez blihet me 77.8 dhe shitet me 79.1 lekë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu