Ekzekutohet me 6 plumba i riu shqiptar në Belgjikë

0
256
Gjigandi

Një shqiptar ka mbetur i vrarë gjatë një atentati në Belgjikë

Ngjarja ndodhi në Koekelare. Bëhet fjalë për 28-vjeçarin Ilir S. i cili u vra me të paktën gjashtë plumba. I riu u ekzekutua përgjatë IJzerdijk në Stuivekenskerke, afër Diksmuide. Ai la pas gruan dhe një fëmijë.

Ndërkohë, prokurori publik konfirmon se tashmë ka mundur të arrestojë një të dyshuar. Ai do të paraqitet nesër para gjykatës hetuese.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu