Përdhunoi greken në stacionin e autobusit, ja ku fshihet 45-vjeçari shqiptar

0
Gjigandi

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me përdhunimin e një gruaje nga 45-vjeçari shqiptar.

Mediat greke bëjnë me dije se autori me tatuazhi e Faliros së Vjetër është larguar nga Greqia në datë 27 tetor, në drejtim të Shqipërisë dhe fshihet në qytetin e Vlorës. Mësohet se 45-vjeçari, Spartak Dyrmishi është identifikuar nga autoritetet në sajë të kamerave të sigurisë dhe tatuazhit që kishte në krahun e djathtë. 45-vjeçari është baba i dy fëmijëve dhe familja e tij jeton në Shqipëri. Autori akuzohet për veprat penale përdhunim, dhunë, kanosje me armë dhe rrëmbim.

Autoritetet greke kanë lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar, ndërsa në Shqipëri do të dërgohet një kërkesë për ndihmë gjyqësore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu