Ky lloj djathi ka “sekrete të fshehura” për shëndetin tonë

0
Gjigandi

Djathi është një ushqim shumë i preferuar në të gjithë boten.
Ka shumë lloje djathrash me shije të ndryshme,por a e dinit se është një lloj djathi që i duhet me patjetër organizmit tonë. Sipas kërkimeve franceze dhe britanike ky djath ka disa “sekrete te fshehura” për shëndetin dhe jetëgjatësinë pavarësisht se është i pasur me yndyrë dhe kripë.
Roquefort djathi i famshem francez i prodhuar nga qumështi i deleve dhe i pjekur në shpella natyrore,ka veti kuruese veti anti-inflamatore lufton celulitin etj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu