fbpx
15 C
Tirana
Thursday, June 4, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shëndetin

Etiketim: shëndetin

Cilat janë perimet më të mira për shëndetin

0
Tanimë dihet se konsumimi i vazhdueshëm i perimeve ndihmon në përmirësimin e shëndetit dhe parandalimin e shumë problemeve shëndetësore. Sidoqoftë, ekzistojnë disa perime të cilat...

5 arsyet pse dredhëzat e përmirësojnë shëndetin e njeriut

0
Dredhëzat gjenden në grupin e atyre frutave me të cilat automatikisht e ndërlidhim verën, diellin, akulloret dhe ëmbëlsirat. Edhe vetë aroma e tyre për...

Sa më e zezë çokollata, aq më mirë për shëndetin tuaj

0
Studime të shumta kanë treguar se çokollata e zezë e forcon sistemin imunitar, shëndetin e zemrës dhe ka ndikim shumë të mirë në trurin...

Testi njëminutësh që zbulon se ç’po shkon keq me shëndetin

0
E dini që njeriu mund të jetë mjek i vetvetes? Sigurisht që kjo gjë nuk nënkupton se mund të diagnostikoni çdo lloj simptome, por me...

Ç’është joga e bazuar në lëvizje dhe si e përmirëson ajo...

0
Në vazhdën e njerëzve që merren me probleme të shëndetit mendor gjatë pandemisë, një studim i ri ka zbuluar se joga me bazë lëvizje...

Vitamina D ndikon në shëndetin mendor

0
Njerëzit me nivele të ulëta të vitaminës D kanë mundësi më të mëdha që të përjetojnë depresion apo psikozë. Në revistën “Schizophrenia Research”,  hulumtuesit, nga...

Vaj ulliri dhe aloe vera/ Trajtimi ushqyes që ju duhet për...

0
Vaji i ullirit dhe aloe vera janë dy prej dhuratave më bujare të natyrës. Përdorimi i tyre në të mirë të organizmit është i...

Vaj ulliri dhe aloe vera/ Trajtimi ushqyes që ju duhet për...

0
Vaji i ullirit dhe aloe vera janë dy prej dhuratave më bujare të natyrës. Përdorimi i tyre në të mirë të organizmit është i...

Pasojat që na lë në shëndetin mendor, mënyra si u mbyllëm...

0
Shkencëtarët thonë se ndikimet në shëndetin mendor për shkak të COVID-19, mund të zgjasin edhe pasi të ketë mbaruar pandemia. Një hulumtim i ri tregon...

Pasojat që na lë në shëndetin mendor, mënyra si u mbyllëm...

0
Shkencëtarët thonë se ndikimet në shëndetin mendor për shkak të COVID-19, mund të zgjasin edhe pasi të ketë mbaruar pandemia. Një hulumtim i ri tregon...