KPK shkarkon gjyqtaren e Krimeve të Rënda – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Krimeve të Rënda, Dhurata Haveri.

Mësohet se Haveri është shkarkuar nga detyra për shkak të problemeve me pasurinë. Vetë gjyqtarja Haveri nuk ishte e pranishme sot në seancën para KPK-së.
Rivlerësimi i Dhurata Haverit është bërë nga trupa e gjyqtarëve Olsi Komiçi, Xhensila Pine dhe Suela Zhegu.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu