Korçë/ Mbante dorezë metalike me vete, policia ‘i bën gjëmën’ 15-vjeçarit

0
Gjigandi

Një 15-vjeçar është proceduar penalisht në Korçë, pasi u kap me dorezë metalike.

I riu akuzohet për veprën penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

Njoftimi i policisë:

Po nga këta specialistë u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për një 15-vjeçar, banues në fshatin Dvoran, Korçë, për veprën penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”. Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj këtij shtetasi, në fshatin Dvoran, i gjetën një dorezë metalike (përforcues grushti), e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu