Korce, 16-vjecarja shet trupin per te mbajtur familjen

0
34

I infiltruari i emisionit “Stop” takon një 16-vjeçare në shtëpinë e Lacit dhe bëjnë Pazar për tarifat e shërbimeve seksuale. Ata bien dakord për 50 mijë lekë të vjetra paradhënie, ndërsa takimi do të realizohet në shtëpinë e Lacit. Vajza e mitur tregon, se ka sjellë në jetë një fëmijë 6 muajsh e me të ardhurat e saj mban familjen. Ajo thotë, se ka punuar në Tiranë, Durrës, Shijak, Fushë-Krujë e Kosovë. Prostituta– A, i, uuu, i, aaa. Ç’kemi? Qytetari- Si kalove ti? Prostituta- Si je? Qytetari- Tani si do ta lëmë? Sa lekë do? Tutori- Një 50- tshkë! Qytetari- 50 mijë lekë? E sa do rrimë? Prostituta- 1. Qytetari- Vetëm një kshu, o? Të prishur? Prostituta- Të prishur! Qytetari- 50 mijë lekë edhe rrimë, bëjmë edhe një çikë muhabet, e rrimë komod! Prostituta- Jo, dy herë të vete 70! Qytetari- Ti sa vjeçe je vetë? Prostituta- Po sa vjeç jam? Qytetari- Po hë më, po të pyes, se s’ka noi gjë! Prostituta- Pak rëndësi ka, sa vjeçe jam. Qytetari- Pak rëndësi ka, po mirë më mirë, se un kërkova një kshu, domethënë pak 16-17-18 vjeç, prandaj domethënë. Prostituta- 16! Qytetari– Sa? Prostituta- 16! Qytetari- 16-vjeçe? Qytetari- Mirë perfekte! Ca ore do ta lëmë? Tutori- Në ça ore do ta lëmë? Prostituta- Po e lëmë o, që tashi! Qytetari- Po tashi, të iki unë të marr nja dy gjëra, të marr edhe ca lekë, se i kam poshtë! Qytetari- Kshu po mos të ketë njëri aty! Të jemi vetëm! Tutori- Jo, do t’i pastroj unë! Saimir Kodra: Pasi bëhet biseda me dy agjentët tanë, do 50 mijë lekë vajza, pastaj bisedë muhabet mund të bësh sa të duash. Pastaj shkuan tek shtëpia e Lacit, agjenti që u infiltrua u fut brenda. S’besoj se e dyshoni që nuk e preku me dorë vajzën… Minimalisht po ta marrim që ka punuar edhe 2 vjet përpara, ka qenë 14 vjeçe. Nuk besoj se ka qenë një 14-vjeçare që ka dashur të shkojë në këto lloj gjërash. Dikush e ka dhunuar, dikush e ka detyruar të bëjë këtë lloj aktiviteti të jashtëligjshëm. Gentian Zenelaj: Kur ka ngel shtatzënë, minimumi ka qenë 15 vjeçe. Saimir Kodra: Pas një bisede të gjatë, nga e cila kemi marrë vetëm esencën, në fund fare i bie prapë telefoni nga dikush, që i thotë hajde se erdhi klienti i radhës. Tutori 2 – Hajd, se ktu jemi goca, çuna… Qytetari- Hë mo, si jeni? Tutori 2- Më jep një 1 mijë leksh, të pi një kafe! Qytetari- Tani ik, të mbaroj punë! Prostituta- Ku kam unë, oo… Tutori 2- Hë atij, nëm nanjë të vogël! Qytetari – Po ik tashi, të ashtu unë, çke ti..?! Prostituta- Lekat! Qytetari- 2,3,4.., ke 50 mijë lekë ktu! Numëroji e jemi në rregull! Qytetari- Lekët i more, tani je rehat, rri për qejfin tënd! Qytetari– Bëjmë cikë muhabet, një kshu, një ashtu, se e kam… Prostituta- Po e se e kam çikë kshu me nxitim unë, prandaj…,më kupton? Se do iki në shpi, kam që dje ktuja, më shikon, si jam? Me… Qytetari- Që dje, po unë, që dje të kërkova… Prostituta- Që dje! Shiko! Si zyrë jam bërë! Qytetari- Po trupin, kshu, të mirë e ke trupin? Prostituta- Sa kam pjellë, ça mirë e kam?! Qytetari- Hë, je me fëmijë? Prostituta- Po! Kam një bebe! Qytetari– Me vërte, më? Prostituta– Po, 6-muajsh! Qytetari- Po ti je e vogël, 16 vjeç..! Prostituta- E vogël jam, po hë..! Prostituta- Unë nuk kam punuar saktë. Qytetari- Vetëm në Korçë ke punuar? Prostituta- Në Tiranë, Durrës, Shijak, Fushë-Krujë, Kosovë. Qytetari– Në Kosovë ka lekë? Prostituta- Ncuq! Qytetari- Po kshu, në shkollë, s’vete ti? Prostituta- Në shkollëëëë…? Ca thua ti mo? Ç’është kjo shkollë?! Qytetari- S’ke vajtur fare në shkollë? Prostituta- Kam bërë 5 klasë, pastaj s’kam bërë më tej. Po amam me të shkrojtur, me kto, jam shumë mirë. Qytetari- Ti sa vite ke, që punon kshu, prostitutë? Prostituta- Po nuk punoj o, shumë rrallë! Prostituta- Po punoj, por jo kshu ama, e kam filluar në dy lokale tallava, balerinë. Qytetari- Kishte lekë? Prostituta- Hë? Qytetari- Kishte lekë? Prostituta- Po 20 mijë leka si rrogë, thjesht për të kërcyer, veç pijeve, që të qerasnin. Qytetari- Je e lodhur më? Prostituta- Po bre, s’kam fjetur gjumë, që dje. Qytetari- Në Korçë, çne, që erdhe them, ishe andej e kshu? Prostituta- Po ardha, sepse kam familjen ktu edhe familja në mua mbahet, plus që kam fëmijën, s’rri dot vetë. Tutori- XXX! Prostituta- Po! Tutori- Të kërkojnë në telefon! Qytetari- Çikë më vonë, thuaj! Tutori- Fol! Anxhela- Alo! Telefoni- Dëgjo! Prostituta- Po! Telefoni- Dëgjon them? Prostituta- Po! Telefoni– Ta dërgova XXX tani aty, dëgjon? Prostituta- Hë, O ardhi ai, o… Telefoni- Çohu avash-avash! Prostituta- Po i bie buries jashtë. Telefoni- Eh mirë! Ik ti tashi! Shko në shpi, laju, ça do bësh edhe ik, shko, pastaj do ngjitesh lart te lokali! Prostituta- Nuk e di, jam fare pa gjumë. Prostituta- S’po më flihet gjumë! Telefoni- Tek ai adresitua e ka emrin, shiko njëherë, ça do bësh, edhe më merr në telefon! Saimir Kodra: Nuk kam asnjë fjalë më shumë nga ajo që patë, por edhe një herë po ju kujtoj juve dritëshkurtërve. Vërtetë bota ka shoqëruese a ku di unë çfarë tjetër, por nuk gjen kurrkund në asnjë vend 16-vjeçare. Dhe për më tepër, përveç ushtrimit të kundërligjshëm që bëjnë, është edhe minorene. Policia i ka emrat, ka fytyrat. Vajzat i kemi mbuluar për të mos i diskriminuar më shumë se sa çka ndodhur në jetën e tyre. Por këto, Laci e Baci, t’i keni atje. Gentian Zenelaj: Ore me ato do të merret policia, unë e kam fjalën për institucionet sociale në Korçë, keni një vajzë 16-vjeçare me një fëmijë 6 muajsh, pa shkollë, pa punë dhe pa arsim, që do të jetojë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu