fbpx
9 C
Tirana
Sunday, March 29, 2020
Ballina Etiketimet Trupin

Etiketim: trupin

Këta janë personazhet e njohur shqiptarë që, sipas Dorina Memës, kanë...

0
Loja “Ndaje ose haje” është një ndër më të vështirat në “Shiko kush luan”. Të zgjedhësh të hash ato ushqime të tmerrshme nuk është...

Si ndikon trauma në trupin e femrës

0
Një hulumtim i ri sugjeron që jeta e vështirë dhe situatat stresuese ndaj të cilave gratë janë të ekspozuara gjatë jetës - kanë një...

E frikshme ajo që ndodh me trupin nëse nuk konsumojmë shumë...

0
Uji është më i domosdoshëm për trupin se gjithçka tjetër që mund të konsumoni. Uji mundëson funksionimin e organeve në mënyrën e duhur, prandaj...

2 vjeçarja vdes aksidentalisht në banjë, prindërit e ‘coptuan’ trupin e...

0
Një nënë dhe baba  u përpoqën të shpërndanin trupin e vajzës së tyre në acid pasi ajo u mbyt në banjë aksidentalisht. Mbetjet e trupit...

Sfida plank: Ushtroni 28 ditë, deri në Vitin e Ri do...

0
Me siguri keni dëgjuar për plankun e famshëm: ushtrimin i cili i lëviz të gjithë muskujt Me të forconi supet, drejtoni kurrizin, zvogëloni peshën. Bëhuni...

Sfida plank: Ushtroni 28 ditë dhe do ta keni trupin siç...

0
Me siguri keni dëgjuar për plankun e famshëm: ushtrimin i cili i lëviz të gjithë muskujt Me të forconi supet, drejtoni kurrizin, zvogëloni peshën. Bëhuni...

Një burrë i pjekur ju dashuron nga koka tek këmbët, bashkë...

0
Një burrë i pjekur e di se bukuria fizike është çështje perspektive. Një burrë që ju do, sheh bukurinë kudo në trupin tuaj, ai...

Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse hani 2 banane...

0
Pavarësisht nga jetëgjatësia e tyre shumë e shkurtër, bananet janë një nga frutat më të njohura në të gjithë botën. Me një shije të ëmbël...

Një burrë i pjekur ju dashuron nga koka tek këmbët, bashkë...

0
Një burrë i pjekur e di se bukuria fizike është çështje perspektive. Një burrë që ju do, sheh bukurinë kudo në trupin tuaj, ai...

Ne mund ta mashtrojmë trupin me një lëkurë tjetër, por kurrë...

0
Është e mundur të mashtrojmë trupin, ta ngatërrojmë atë me një lëkurë tjetër, por nuk është e mundur të mashtrojmë zemrën me një shpirt...