Kafja e fundit/ Gjak pranë fruta-perimeve në Shkodër, ç’mbeti pas vrasjes së Bajrit (FOTO)

0
16
Gjigandi

Priza.al ka sjell foto nga vendi ku u ekzekutua  me armë zjarri Naim Bajrit, 68-vjeç.  AI ishte duke konsumuar kafen e mëngjesit e cila rezultoj të ishte e fundit. Tregtari i peshkut ishte në një tavolinë së bashku me Astrit Zeneli, punëtor i tij i cili po ashtu mbeti i plagosur.

Kujdes pamje të rënda:

 

Ndaj Bajrit është shtënë nga një makinë në lëvizje të paktën 10 herë duke e lënë të vdekur në vend. Në lagjen “Guerrile” është gjetur një mjet i djegur që dyshohet të jetë përdorur nga autorët. Policia ka ngritur disa pika kontrolli dhe po vijon krehja e zonës për kapjen e autorëve. Drejt qytetit janë nisur edhe disa grupe të RENEA-s.

Viktimës, i cili është vrarë sot në Shkodër, mësohet se në vitin 2001 i kanë vrarë djalin Endrit Bajri. Ngjarja ka ndodhur në 21 Tetor të 2001, ndërsa vrasësit kanë qenë Xhabir Shega, Kujtim Barbullushi dhe Ilimir Hajdari./Priza.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu