Johnny Depp po shoqërohet në gjykatë nga psikologu i turpëruar, i cili ishte akuzuar për lidhje m…

0
14
Gjigandi

Johnny Depp po mbështetet përmes çështjes së tij të ashpër të shpifjes kundër ish-gruas Amber Heard nga një ish-terapist i famshëm, i cili u pushua nga puna për joshjen e pacientëve femra të cenueshme.

Beechy Colclough, i cili dikur numëronte të famshmit Kate Moss dhe Sir Elton John si klientë të tij, ka shoqëruar aktorin Depp në gjykatë në Virxhinia ku aktori po padit aktoren Amber Heard për shpifje, ka zbuluar

The Mail on Sunday

.

I veshur me të zeza dhe me syze të errëta dhe një maskë, Colclough, i cili është shfaqur në ITV’s This Morning, është parë duke mbërritur dhe duke u larguar nga Gjykata e Qarkut Fairfax me yllin e “Pirates Of The Caribbean”, shkruan

DailyMail

.

Një burim i afërt me Colclough të lindur në Belfast tha: “Beechy ka qenë miqësor me Johnnyn për tri vitet e fundit, kështu që sigurisht që do ta mbështeste atë në gjykatë”.

“Ai është bërë një pjesë thelbësore e rrethit të brendshëm të Johnnyt, por ndoshta për arsye të dukshme ishte i shqetësuar se mos u dallua, duke qenë se ishte një rast kaq i profilit të lartë”.

“Ai ka qenë jashtë syve të publikut për disa kohë dhe kështu mendoi se veshja e një maske anti-COVID në gjykatë mund të ishte një mënyrë e mirë për të mbrojtur identitetin e tij”.

Terapisti 73-vjeçar i turpëruar u pa duke qëndruar jashtë gjykatës me syze të errëta të martën e kaluar, pasi Depp, i cili po padit Amber Heardin për një artikull të vitit 2018 në The Washington Post, në të cilin ajo e përshkroi veten si “një figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje”, kaloi një ditë rraskapitëse në cilësinë e dëshmitarit.

Depp, 58 vjeç dhe Colclough kanë qenë miq që të paktën që nga korriku 2020, kur u fotografuan së bashku nga fotografi i famshëm Ross Halfin në Londër.

Në vitin 2006, Colclough u akuzua për lidhje me një numër të grave paciente të cenueshme në dhomat e tij të konsultimit në Harley Street. Ai u godit nga Shoqata Britanike për Këshillim dhe Psikoterapi (BACP).

Në atë kohë, një nga viktimat e tij, Janet Bell, tha: “Ndihem plotësisht e çliruar dhe nuk ndjej më asnjë turp. Ajo që ai bëri është pak më e mirë se abuzimi ose përdhunimi”.

Zonja Bell, e cila kishte vizituar terapistin për ndihmë me një çrregullim të të ngrënit dhe pirjen e tepërt, mori një letër nga BACP që e njoftonte se Colclough nuk i kishte kundërshtuar pretendimet.

Përveç zonjës Moss dhe Sir Elton, Colclough ndihmoi gjithashtu Michael Barrymore, komedianen e ndjerë Caroline Aherne dhe supermodelen Sophie Anderton.

Sir Elton ishte aq mirënjohës për ndihmën e Colclough, sa pranoi të shkruante parathënien e librit të terapistit, me titull “The Effective Way To Stop Drinking”.

Pasi iu ndalua ushtrimi i profesionit të psikologut, Colclough debutoi si një këngëtar rock, duke formuar një grup të quajtur ‘Beechy Colclough and His Band’, i cili ka performuar në vende të vogla në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Ndërkohë, sjellja prekëse e Deppit ndaj Camille Vasquez, një avokate nga Brown Rudnick, firma që përfaqëson aktorin, ka ngjallur spekulime.

Dyshja kanë shkëmbyer përqafime dhe kanë prekur duart e njëri-tjetrit gjatë gjyqit.

Megjithatë, zonja Vasquez, 37 vjeçe, thuhet se është në lidhje me një britanik.

Gjyqi Depp/Heard pritet të përfundojë të premten.

/abc24.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu