Itali/ Zhduket helikopteri, mister fati i 7 personave që ndodheshin në bord

0
33
Gjigandi

Një helikopter me 7 persona në bord është zhdukur në Itali, në kufirin midis provincave Modena dhe Luca.

Mediat italiane bëjnë me dije se avionic ishte nisur në orën 9.30 të mëngjesit të djeshëm nga aeroporti Capannori Tassignano, në provincën e Lucca, për në zonën e Trevisos. Në bord, përveç shoferit 33-vjeçar Corrado Levorin, nga Padova, ishin edhe gjashtë sipërmarrës në sektorin e letrës për përdorim shtëpiak, katër turq dhe dy libanezë. Sipas raporteve të fundit, helikopteri, një AV 119 Koala Augusta, u pa në territoret  mbi malet e Modenese, në kufi me Toskanën.

Ekipet tokësore dhe 24 vullnetarë nga mbrojtja civile rajonale Emilia-Romagna janë duke kërkuar në terren. Ata po pastrojnë zona të paarritshme, pyje dhe skarpate, të gjera dhe kryesisht të pabanuara. Kërkimet në errësirë ​​u ndërprenë për të rifilluar, mëngjesin e sotëm abcneës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu