I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet shqiptari i dënuar me 25 vite burg për vrasje

0
39
Gjigandi

Një 40-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia italiane.

Mësohet se shqiptari ishte dënuar nga Gjykata e Tiranës me 25 vite burg për vrasje, armëmbajtje pa leje dhe grabitje.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari ishte në kërkim që prej vitit 2000, pasi kishte vrarë një bashkëqytetarë dhe më pas ishte zhdukur.

Sakaq, pas një kohe të gjatë në arrati ai është arrestuar dhe pritet ekstradimi i tij drejt Shqipërisë për vuajtjen e dënimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu