Flakët ‘pushtojnë’ ullishten në Fier, rrezikohen disa banesa

0
23
Gjigandi

Flakët kanë përfshirë një zonë kodrinore të mbjellë me ullishte në vendin e quajtur Qafa e Lalarit në Fier.

Burime për median bëjnë me dije se pranë vatrës së zjarrit ndodhen edhe banesa.

Zjarrëfikësit e Patosit dhe Albepetrolit kanë mbërritur në vendngjarje dhe po vijojnë punën për të vënë në kontroll flakët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu