Emri/ SPAK kërkon konfiskimin e apartamentit të ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese

0
32
Gjigandi

SPAK kërkon konfiskimin e një apartamenti të ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja.

Nga hetimi i SPAK, bazuar në ligjin Antimafia, rezulton se vëllai i Dedjes nuk kishte pasur mundësi financiare për blerjen e tij dhe se apartamenti ka qenë në përdorim të ish-gjyqtarit kushtetues të shkarkuar nga Vettingu.

Sakaq, në një dëshmi të punonjësit të kompleksit, i cili pohon se për vite me radhë apartamenti është përdorur nga Dedja dhe familja e tij, që shkonin atje në fundjavë, në festa dhe gjatë verës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu