Emri/ Emërohet drejtori i ri i Policisë së Burgjeve

0
Gjigandi

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka emëruar këtë të premte drejtorin e Policisë së Burgjeve Paulin Rajtan.

“Në të gjitha detyrat e ngarkuara, Rajta ka treguar profesionalizëm, përkushtim dhe korrektësi në zbatimin e ligjit, luftën ndaj krimit dhe shërbimin ndaj qytetarëve”, shkruhet në njoftimin e ministrisë.

Rajtan ka qenë drejtues në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, po ashtu në qarqet Shkodër, Dibër, Berat, Vlorë etj.

Së fundmi, Rajta mbante postin si Drejtor i IEVP “Jordan Misja”, Tiranë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu