Edukatorja që dhunoi 3-vjeçaren dhe nëna që braktisi foshnjën, sot para Gjykatës

0
Gjigandi

Edukatorja Majlinda Dehima dhe 30-vjeçarja Egljanta Isufi do të paraqiten këtë të diel para gjykatës.

Dehima u arrestua pas kërkesës së prokurorisë dhe akuzohet se ka ushtruar dhunë në ambientet e kopshtit “Stinët” ndaj një vajze 3-vjeçare, duke i thyer këmbën kësaj të fundit.

Rasti u bë publik për mediat, pasi edhe pse prindërit bën më herët denoncimin, policia nuk kishte marrë asnjë masë.

Ndërkohë, Isufi e lindi foshnjën dhe e la në bodrumin e një pallati në Yzberisht ditën e mërkurë.

Një ditë më pas i porsalinduri ndërroi jetë.

Ajo ka deklaruar se arsyeja që e ka fshehur shtatzëninë dhe ka braktisur bebin ka qenë sepse nuk ka dashur që të merret vesh nga familjarët e saj, pasi është e pamartuar.

 

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu