E frikshme/ Edhe 3 ditë na ndajnë nga fundi i botës, ja çfarë kanë parashikuar “The Simpsons”

0
Gjigandi

The Simpsons” jo pak herë është bërë protagonist për shumë evenimente të rëndësishme botërore duke pretenduar se kanë parashikuar shumë ngjarje. Por, një seri e serialit vizatimor tregon edhe për fundin e botës, gjë që ka filluar të frikësojë disa prej ndjekësve më të rregullt.

“The Simpsons” kanë parashikuar se data 24 shtator e këtij viti do të jetë fundi i botës. Në episodin e titulluar “Homeri shkon në shkollën përgatitore”, Homeri bashkohet me një grup mbijetuesish, udhëheqësi i të cilit ka krijuar një vendstrehim për t’u përgatitur për fundin e botës.

Një video është bërë virale në rrjetet sociale pasi Homeri parashikon se do të ndodhë një shpërthim i madh. Fundi i episodit të 9-të dhe sezoni i 24-të kanë krijuar lidhjen e çuditshme se fundi i botës do ndodhë pikërisht në datën 24 shtator. Kjo datë është bërë virale në internet, pasi njerëzit parashikojnë se do të ndodhin shumë të këqija që do çojnë në fundin e botës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu