Dhunë në familje në Devoll, çifti i bashkëshortëve godasin njëri-tjetrin

0
Gjigandi

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Devoll të Korçës, ku një çift bashkëshortësh kanë dhunuar njëri-tjetrin.

U mesua se sherri dyshohet se ka degraduar deri në ërdorimin e dhunë fizike dhe psikologjike nfaj njëri-tjetrit.

Për pasojë Policia e Devollit ka nisur hetimet për bashkëshortët me iniciale D.T dhe A.T.

Njoftimi i Policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Devoll referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin D. T. dhe për shtetasen A. T.(bashkëshortë), banues në fshatin Braçanj, Devoll, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njëri-tjetrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu